info@darpol.bydgoszcz.pl

+48 52 322 05 63

Podsumowujemy TRAKO 2019

Możliwość komentowania Podsumowujemy TRAKO 2019 została wyłączona Aktualności

W dniach 24-27.09.2019 roku w Gdańsku odbyły się największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi kolejowe. To właśnie w trakcie tego wydarzenia prezentowane są nowości i trendy w branży transportu kolejowego. Nie mogło nas tam zabraknąć! Były to niezwykle intensywne i udane cztery dni. Na naszym stoisku zaprezentowaliśmy wiele nowych produktów przeznaczonych głównie do szynowego transportu pasażerskiego. Wśród elementów wyposażenia wnętrz  znalazł się, m.in. składany stolik 4-osobowy, zintegrowane ze stolikami śmietniczki oraz specjalna śmietniczka 16l przeznaczona do wąskich i ciasnych przestrzeni. Wychodząc na przeciw  trendom w działaniach producentów pojazdów szynowych w transporcie osobowym, którzy nieustannie podnoszą komfort podróżowania, zaprezentowaliśmy stolik z wbudowaną ładowarką USB oraz stolik z ładowarką indukcyjną. Oba produkty zostały tak zaprojektowane, aby pasażer mógł swobodnie naładować telefon. To rozwiązanie jest alternatywą dla niewygodnych ładowarek umieszczonych pod siedzeniami.  

Razem z przewoźnikami chcemy dbać o ekologię, dlatego  nasze biuro konstrukcyjne zaprojektowało najnowszą, trójdzielną śmietniczkę do segregowania odpadów, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na Trako. Polacy poza ekologią pokochali również jazdę na rowerach, która ostatnio stała się swoistą modą. I na ten trend odpowiadamy zaprezentowanym na naszym stoisku uchwytem rowerowym, który już dziś można znaleźć w wielu pojazdach.

Oprócz wyżej wymienionych produktów wyposażenia przestrzeni pasażerskiej prezentowaliśmy także części zamienne do toalet próżniowych oraz elementy wyposażenia toalet, m.in.  zgodną z normą palnościową, uniwersalną, antybakteryjną deskę sedesową z uchwytem. Może być ona stosowana w  czterech rodzajach toalet najczęściej spotykanych w pojazdach szynowych jeżdżących po polskich torach. W środę prowadziliśmy specjalne warsztaty, podczas których prezentowaliśmy działanie i zalety toalet próżniowych  duńskiej firmy Glova, którą Darpol reprezentuje na terenie Polski. Jako wyłączny dystrybutor kompletnych toalet próżniowych Glovy oraz  części zamiennych do toalet innych duńskich marek, gwarantujemy ich wysoką jakość.

W zakresie produktów stosowanych w kabinach WC dużą popularnością na tegorocznych targach cieszył się zamek drzwi WC z elektroblokadą, zintegrowany z sygnałem zajętości i uszkodzenia toalety. W toaletach oraz przestrzeni pasażerskiej, ale  i nie tylko, znaleźć można nowoczesne, energooszczędne oświetlenie produkowane przez Darpol. Prezentowaliśmy je również na targowym stoisku.  

Dużym zainteresowaniem cieszyły się sygnały końca pociągu: stałe i przenośne.  Te drugie są naszą odpowiedzią na wynikający z przepisów kolejowych zakres obowiązkowego wyposażenia kabiny maszynisty, o której Darpol nie zapomina! Użytkownikom i producentom lokomotyw bardzo przypadły do gustu elementy wyposażenia tych pojazdów, zwłaszcza uchwyt tabletu, ogrzewacz stóp maszynisty, nowy typ mapnika z oświetleniem LED, oraz lampa panelowa do oświetlenia przedziału maszynowego.  Wśród części zamiennych do lokomotyw oraz jednostek trakcyjnych prezentowaliśmy osłony sprzęgu czołowego z niepalnego laminatu, zamknięcia wsypu piasecznicy (również do tramwajów), syreny wysoko- i niskotonowe ,  rozpylacze alkoholu oraz to co od zawsze było symbolem naszej firmy: ZAMKI! Wśród nich zewnętrzne i wewnętrzne zamki kabiny maszynisty oraz elektryczna klamka do rozsuwanych automatycznie drzwi międzywagonowych.

Wiele naszych produktów można było  oglądać na stojących na bocznicach pojazdach, co niewątpliwie daje nam poczucie, że producenci pojazdów szynowych oraz polscy przewoźnicy darzą naszą firmę ogromnym zaufaniem, za co bardzo dziękujemy!

Trako było dla nas doskonałą okazją, by poznać wiele branżowych ciekawostek, nawiązać nowe relacje oraz spotkać się z obecnymi i potencjalnymi kontrahentami. To właśnie z tego czerpiemy najwięcej energii do działania i tworzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko! Działajmy dalej razem, by wspólnie zmieniać kolej na lepsze!

 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019
 • Darpol-Trako-2019
  Darpol Trako 2019