info@darpol.bydgoszcz.pl

+48 52 322 05 63

DARPOL – jesteś na dobrym torze!

Naszą misją jest być dla naszych klientów preferowanym partnerem i dostawcą dzięki wykwalifikowanej oraz zaangażowanej w spełnianie ich potrzeb kadrze specjalistów. Chcemy zmieniać na lepsze kolej, a także inne obszary aktywności, w których działają nasi klienci.

Już od 1988 roku zmieniamy kolej na lepsze! Pomagamy naszym klientom w zapewnianiu sprawności działania pojazdów szynowych, które eksploatują, budują albo modernizują. Sprawiamy, że transport kolejowy staje się coraz bardziej bezpieczny, niezawodny i komfortowy, a pasażerowie oraz towary mogą przemieszczać się z miejsca na miejsce i docierać tam na czas. Przyczyniamy się do tego poprzez produkcję, regenerację oraz dostawy części zamiennych do wagonów, lokomotyw, zespołów trakcyjnych, autobusów szynowych itp.

DARPOL Bydgoszcz powstał w 1988 roku, ale nasza kolejowa tradycja sięga znacznie głębiej. Początki wywodzą się z największej przedwojennej fabryki taboru szynowego Lilpop, Rau i Loewenstein w Warszawie oraz ZNTK Bydgoszcz (dzisiejsza PESA). Na bazie tych doświadczeń w dobie przemian ustrojowych założony został DARPOL. Przez długie lata działalności wypracowaliśmy sobie pozycję lidera w zakresie kompleksowego zaopatrzenia w komponenty do taboru szynowego, a nasza oferta obejmuje już ponad 6000 pozycji asortymentowych.

W 2009 roku uzyskaliśmy wsparcie unijne, w ramach którego na bardzo dużą skalę wzmocniliśmy i unowocześniliśmy nasz park maszynowy. Tym potencjałem oraz wiedzą naszych doświadczonych inżynierów dzielimy się z naszymi klientami, ułatwiając im realizację ich procesów produkcyjnych. Robimy to poprzez zaawansowane usługi obróbki metali (w tym laserowe cięcie stali konstrukcyjnej, nierdzewnej i aluminium, spawanie, klejenie, gięcie itd.), a także doradztwo techniczne w zakresie realizowanych z nami projektów.

Kolejną gałęzią jest produkcja teleskopowych masztów oświetleniowych pozwalających na właściwe oświetlenie terenu, gdzie zachodzi konieczność prac o zmierzchu i w nocy.

DARPOL to także wyjątkowy sprzęt sportowy, głównie do piłki siatkowej, stosowany na wszystkich najważniejszych wydarzeniach siatkarskich w kraju i za granicą (sygnalizatory optyczno-dźwiękowe, tabliczki zmian zawodników, stojaki do piłek itd.).

Doskonałą jakość gwarantuje wdrożony system zarządzania jakością ISO 9001:2008 i ISO 3834-3:2007.

Fakt iż jesteśmy bezpośrednim producentem większości oferowanych produktów sprawia, że możemy elastycznie dostosować się do wymagań klientów. Dodatkowo doświadczenie uzyskane przez wszystkie lata istnienia na rynku sprawiło, że bardzo dobrze poznaliśmy problemy i potrzeby naszych odbiorców. Przyczynia się to do stałego rozszerzania oferty i ulepszania wyrobów, cieszących się od lat bardzo pozytywną opinią wśród ich użytkowników tak w Polsce jak i za granicą.

DARPOL_historia

Darpol - Family Company