info@darpol.bydgoszcz.pl

+48 52 322 05 63

Szybkościomierze i nadajniki Hasler (legalizacja, przegląd, naprawa)

Opis

Oferujemy dostawy kompletnych nadajników (8311 i 8312) oraz szybkościomierzy Hasler / Secheron (typy A16, RT9, RT13), a także ich legalizację, sprawdzenie i naprawy.

 

Prędkościomierze serii RT (np. RT-9, RT-12, RT-13) są to szybkościomierze wskazująco-rejestrujące stosowane w pojazdach dwukabinowych. Ze swoją skomplikowaną konstrukcją pozwalają nie tylko wskazać prędkość pojazdu, ale również zapisać istotne parametry jazdy.

Składają się ze współpracujących ze sobą i zależnych od siebie mechanizmów, tzn:

– napęd szybkościomierza (pod postacią linki szybkościomierza przenoszącej mechanicznie moment obrotowy z zestawu kołowego lub silnika elektrycznego zamontowanego pod obudową prędkościomierza)

– mechanizm posuwu taśmy (pozwalający na zamontowanie specjalnej taśmy, na której rejestrowane są parametry jazdy jak prędkość, czas przejazdu, kierunek jazdy itp.)

– mechanizm pomiarowy (to układ zawierający w sobie najwięcej precyzyjnych elementów, a jego rolą jest umożliwienie pomiaru i wskazania prędkości pojazdu rejestrowane na taśmie, obliczanie i wskazywanie ilości przebytych kilometrów, zamiana ruchu 2-kierunkowego na 1-kierunkowy)

– mechanizm zegarowy (jego zadaniem jest możliwość uzyskania informacji o dokładnym czasie w trakcie jazdy oraz postoju. Jego najważniejszymi elementami są sprężyny naciągowe 5.1503.238, oś godzinowa 5.1503.140 i mechanizm hamujący 5.1503.242).

– mechanizm pomiaru ciśnienia lub jego regulacji (stosowany w wybranych pojazdach, jego rola to kontrola hamowania pojazdu)

 

Prędkościomierze serii A (np. A-16, A-29, A-28) są urządzeniami tylko wskazującymi, w których nie zachodzi rejestracja wartości prędkości na taśmie. Zewnętrznie są bardzo zbliżone do serii RT, ale wewnątrz ich budowa jest bardzo prosta. Jest w nim zainstalowany głównie mechanizm pomiarowy.

 

Nadajnik szybkościomierza zamontowany jest w aluminiowej obudowie dostosowanej do średnicy koła pojazdu. Mocuje się go na pokrywie maźnicy. Przekładnia kątowa składa się głównie z dwóch kół zębatych o różnej ilości zębów uzależnionych od średnicy koła.

 

Możesz lubić także…